Archív pro Leden, 2014

Poslední sníh

První sníh od Lawrena Harrise

První sníh od Lawrence Harrise

Je úterý ráno a u nás se konečně po dlouhé době ukázal sníh. Pokukuju po něm už asi hodinu z okna a nestačím se divit. Teda ne, že by to byl kdovíjak úžasnej sněhopád, spíš bych to přirovnal k nějaké vypelichané kočce, ale šak víte… sníh, no. Škoda, že ty vločky nejsou přeci jen o něco majestátnější, hned by se koukalo ještě o něco líp a romantika, která se dostaví pouze pokud sedíte v teplé kanceláři a máte co do huby, by se dala krájet. Ba ne, pravá romantika je tam venku za vodou, za skálou ušatou a s trávou střapatou aneb psát jen o sněhu je sice uklidňující, ale popojedem.

Číst celý článek »

Mě nedostanou!

Paranoia

Ne že bych snad začal rozšiřovat zase jakousi patvarou filozofii o čemkoliv jen ne o  stvoření světa ale je tu jistý pocit, který určitě hromada z vás zná. Však víte – často se v noci kradete na záchod a pokukujete za roh a za záda, jestli se snad nepřikrade nějaká ta bahenní příšera a neslupne vás jako malinu, jestli se při nákupu zmrzliny v cukrárně často neošíváte, protože jsou na vás upřeny oči všech zákazníků, kteří prskají cosi o jahodové, či jestli prostě nejste naprostej magor, protože celý svět vás stále vidí a sleduje!!! A jistě pro vás nechystá nic pěkného.
*ODMASKUJTE SE, ODMASKUJTE SE!*
Nemluvím samozřejmě o ničem menším, než o takové těžší paranoie, která se na vás dere ze všech stran (a nemusí to bejt ani chlapec s pálkou od Satoshiho Kona). Častokrát si s vámi ale zahrávají jen vaše fantazie a myšlenky, které jsou v mém případě zvrácené, převrácené a rozhodně ne fialové. Tak jako každý nefialový pátek…

Číst celý článek »