Neveselé ale Štastné!

Zkusíme začít asi takto: A tak zase po roce, jsou tu další vánoce, a tak dále a tak dále, vánoce, vánoce, vánoce… No začneme raději znova: Vánoce! Už jen to slovo samotné má určitý magický význam, schválně si to zkusíme rozepsat. V Á N O C E !  Vypadá to vážně dobře.

Pro většinu lidí je význam vždycky někde jinde ale myslím, že na nějaké společenské hodnoty zapomínáte hned, jakmile vkročíte do nějakého z obchoďáků. Je to takový menší výsadek v Normandii jen s tím rozdílem, že místo kulometných hnízd na vás prodavači z obchodů střílí zboží pochybných kvalit. Ale to je fuk, člověk si nějak zabojuje a pak spokojen usedá k televizi, aby přeci jen nějakou tu atmosféru nasál. Skoro bych se u Vánoc nebránil ani některému srovnání s alkoholem. Ten nám taky byl dán proto, abychom s ním naložili jak nejlépe umíme. I o vánocích můžeme skřípat zuby a nebo si je vychutnat tak, jak nám rozum káže. A pak je celkem fuk, jestli chcete sedět u televize, futrovat do sebe cukroví a mezi pauzama, když pro něj saháte do mísy, citovat několik staletí ohrané pohádky (můj případ) a nebo to tak celé ignorovat a bavit se maximálně nad tím, jak komicky právě ti lidé s cukrovím před televizí vypadají.

Pokud už se je rozhodnete slavit, pak byste si měli dát pozor na největší neduh moderních vánoc. A ten zní: kolik otravných známých jste za svůj život poznali, tolikrát vám na štědrý den zapípá telefon s připomínkou, že vánoce jsou taky o prznění českého jazyka, jehož prostřednictvím se vám někdo ty krásné klidné svátky snaží zesměšnit, popřípadě poradit, jak si je užít co nejlépe. To vše zabalené do malých textových zpráv, které se v daný den rozlejzají po celém světě jako švábi. (a tady je možná jedno malé plus pro názor: ne-e sociálních sítím, že :)) Zase na druhou stranu občas přijde i něco pěkného, vtipného, co potěší, a člověk se tím nechá zase krásně ukolébat, že tak je to v pořádku, tak to má být a že má tímto čisté svědomí, když po nějakém tom chlebíčku zase sáhne.

A pokud to náhodou nebylo poznat, tak já jsem opravdu milovník vánoc, ale takových těch čistých, zbytečně nezapáchajících koka kolou, komercí a hubeným pánem v červeném pyžamu.

Takže na závěr dvě koledy, které u nás ve vánoční čas nesmějí nikdy chybět:

*

httpv://www.youtube.com/watch?v=B4aIjm2PAKU&feature=channel_video_title

*

httpv://www.youtube.com/watch?v=X7VdQ2xVvX4

A jako bonus pro otrlé (Otrlé, né otylé), každoroční reforma za náhradu umělých stromů, silné a ujeté povahy klikat hned! :)

httpv://www.youtube.com/watch?v=Vaiv7kAXBzM

Stejně máme zase živej! :P

Štastné a Veselé!Komentáře jsou uzavřeny.