Vítejte, vítejte, vítejte…

Rád bych zde poznamenal, že tento blok vznikl z ryze chvilkového popudu…. Avšak není tomu tak. Je to výsledek mé neúnavné dřiny a odhodlání. (páni, překonal jsi se) Vyhrazuji si zde nárok na vlastní názory a jakožto takové beru všechny čistě subjektivně. Tak na to berte zřetel a užívejte si zde čas svůj strávený.

Páni, to byly dost okázelé řeči. Nicméně už jsou za námi a tak bych vás přivítal v trochu přívětivější textové části. Není to sice nijak světoborné ale stejně si to dovolím vyslovit: „Vznikl jeden z dalších, tentokráte neobyčejných blogů.“

Myslím, že slovo blog se zde celkem hodí, tak se toho držme. A proč že neobyčejný? Inu, každý slovo „obyčejný“ chápe po svém, a to se mi v tomto případě nezamlouvá. Tento blog budete v první řadě brát po mém, a to tedy neobyčejně :)

Předem upozorňuji, že web zatím není ve 100% stavu. Je tu rozhodně pár much, z toho ta největší (vůdce letky) představuje prozatím nevyřešenou optimalizace pro IE8 (prohlížeč od firmy Microsoft s doslova příznačným názvem: Internet Explorer verze osmá) Tímto se všem uživatelům omlouvám a slibuji včasnou nápravu. K tomu bych ještě poukázal na jeden problém, týkající se fontů.  S metodou „Cufón“ jsem až donedávna měl prakticky nulové zkušenosti (jedná se o nahrazování vlastního textu a jeho následné zobrazení bez toho, aniž by uživatelé měli stejný typ fontu na svých počítačích. U mě se jedná především o nadpis) Momentálně se to jeví jako fungující ale i přesto zatím nemohu garantovat funkčnost na 100%. Nicméně pokud narazíte na něco, co vám vysloveně vadí, nebo na nějaké hrubé nedostatky a chyby, rozhodně se nebojte na ně poukázat. Rád se je pokusím vyřešit co nejdříve.U této části webu ještě zůstaneme a pokusím se v rychlosti ukázat evoluci  mého nynějšího vzhledu, který prakticky nebyl v plánu ale nakonec se z mé strany jevil jako nejlepší.

1.verze

1.verze

Takto vypadal prvotní návrh, který byl v plánu už před nějakým časem.

Druhá verze

Druhá verze

Druhá verze měla být zároveň i finální. Velký zásek přišel až při umístění na web, kdy se projevila má neschopnost doladit vše do posledního detailu a i když je to prakticky hotové, nakonec jsem to smetl ze stolu a udělal na rychlo  finální podobu, kterou můžete vidět zde na webu. Už se nebudu zmiňovat o verzi 1.5, která byla naprosto otřesná a kde by jste teprve viděli můj antitalent pro webdesign.

To by na úvod nejspíš stačilo. Jak jsem napsal, většina mých příspěvků bude dost subjektivních a dost často to nebudou takové ty „oficiální pravdy“ takže vlnu nesouhlasu budete moci vyjádřit pomocí komentářů, popřípadě mailů (jugg@jugg.cz) ale o tom až později. A předem se omlouvám za formu, která mi občas ulítne. Tím mám na mysli pravopis. Snažím se co to dá, ale občas to holt neuhlídám, takže předem přijměte mou omluvu.

Tedy prozatím vše, ať se vám tu líbí.

PS: Proč jsem to vůbec zakládal? Píšu si pro sebe, nebo pro lidi? Rád bych pro lidi, i když „cesty“ návštěvnosti jsou dosti trnité, takže to z části poslouží i jako možnost rozvoje mé zhýralé osobnosti, tadá.Komentáře jsou uzavřeny.